Неділя, 20.01.2019, 01:42
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Історія навчального закладу | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Січень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Архів записів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новобурлуцький навчально-виховний комплекс

Інформація

про Новобурлуцький навчально- виховний комплекс„дошкільний навчальний заклад  – загальноосвітня школа  І –ІІ ст.” 

Печенізької районної ради  Харківської області

 

Рік заснування

Навчальний заклад засновано в 1931 році, реорганізовано в навчально- виховний комплекс у 2001 році._

Директор школи

Гриценко Ольга Олексіївна, освіта вища, за фахом вчитель української мови та літератури, має вищу

кваліфікаційну категорію. Заклад очолює з  1999 року.

Контингент учнів

У 2016/2017 навчальному році навчається  50 учнів, з них:  учнів 2-4 класів – 15,  5-9 класів – 25,

10 -11 класів – 10.

 У дошкільному навчальному закладі виховується 20 дітей.

Мова навчання

Українська

Профільне навчання

Навчально- виховний процес у старшій школі здійснюється за двома профілями: 10 клас – універсальний ,5 учнів;11 клас- правовий, 5 учнів.

Педагогічний колектив

Педагогічний колектив нараховує 16 педагогів, з них: 16 чол. мають вищу освіту. Вищу кваліфікаційну категорію має _1_ чол., І кваліфікаційну категорію – 4 чол., ІІ кваліфікаційну категорію – 9 чол., категорію „спеціаліст” – 2 чол.

Забезпечення харчуванням                    

Гарячим харчуванням  забезпечено 45 учнів. Безкоштовним харчуванням- 31 учнів. З них: учні початкових класів - 15 , діти позбавлені батьківського піклування – 2 , дитина- інвалід- 1 чол., з малозабезпечених сімей – 13 дітей. За рахунок батьківської плати харчується _14_ учнів.

Творчий потенціал

Педагогічний колектив працює над темою «Від технологій освіти через педагогічну майстерність учителя до підвищення якості знань учнів в умовах  формування морально-духовних цінностей особистості».

У конкурсі «Учитель року – 2016» брала участь Шматько Т.Ф. , вчитель математики, переможець районного конкурсу. 

Учні – учасники Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН: 2013-2014 н.р. – Підько Віталій, учень 9 класу (секція «Екологія», вчитель  Горбань В.В.), 2014/2015 н.р. – Кормилець Валентина, учениця 9 класу (секція «Економіка», вчитель Горбань В.В.), 2015/2016 навчальний рік- Шиптенко вікторія, учениця 11 класу( секція « Фольклористика», вчитель Макарова О.В.)

Гурткова робота

На базі навчального закладу організовано гурток «Захисник Вітчизни», керівник Василенко О.Д., викладач предмета «Захист Вітчизни»,5 учнів відвідують  гурток  при ЦДЮТ.

Підвіз учнів та вчителів                     

Підвіз 2 вчителів здійснюється  громадським транспортом безкоштовно та 2 вчителів транспортом відділу освіти .

Матеріально-технічне забезпечення

До послуг учнів __8__ класних кімнат, комп’ютерний клас (_8_ПК), 15 комп’ютерних програмних засобів навчання, які використовуються в навчальному процесі, 1 комп’ютер підключено до мережі Інтернет. Спортивна зала відсутня, але наявні  гімнастичний та футбольний майданчики, тенісний стіл;  їдальня на 30 місць. У дошкільному навчальному закладі обладнано 3 ігрові зони: «Перукарня», «Магазин», «Лікарня», для школи придбано музичний центр.

Бібліотечний фонд налічує – _4857__ примірників художньої та навчальної літератури.

Досягнення вихованців

 Збереженню та зміцненню здоров’я, формуванню основ здорового способу життя у школярів сприяли проведені в 2015/2016 навчальному році шкільні  спортивні змагання з легкої атлетики, День здоров’я, Малі Олімпійські ігри, районні спортивні змагання.

За підсумками 2015/2016 навчлаьного року маємо певні досягнення : у жовтні 2015 року збірна команда учнів навчального закладу брала участь у районних змаганнях «Козацький гарт»; у військово-патріотичній грі «Сокіл» («Джура») і посіла почесне І місце в конкурсах «Поряд» «Смуга перешкод», учні навчального закладу були учасниками районних змагань з шахів «Біла тура», команда учнів навчального закладу посіла ІІ місце у районному етапі чемпіонату України загальноосвітніх навчальних закладів (юнаки, молодша вікова категорія) з баскетболу 3х3.

 Протягом року для учнів  навчального закладу було створено належні умови для  участі у конкурсах учнівської творчості: «Ораторське  мистецтво», Шиптенко Вікторія, учениця11–го класу, посіла ІІІ місце у районному етапі; Мовчан Ліна, учениця7-го класу, посіла І місце у районному етапі літературно-мистецького конкурсу «Я гордий тим, що українець зроду»у номінації «Образотворче мистецтво»; Васько Ксенія, учениця 4-го класу, Проценко Настя, учениця 4 класу, Приступа Микола, учень 3 класу, Шиптенко Артем, учень 4 класу, посіли  І місце у районному етапі літературно-мистецького конкурсу «Я гордий тим, що українець зроду»у номінації  « Музичне мистецтво».Мовчан Ліна, учениця 7 класу, Пікало Аліна, учениця 7 класу, Пилипенко Вікторія, учениця 8 класу, Карацюба Аліна , учениця 8 класу, переможці районної конференції «Слобожанські дзвони Перемоги» та учасники  обласної. Команда учнів школи нагороджена дипломом за І місце у районному етапі Всеукраїнського конкурсу «Земля - наш спільний дім» і грамотою Харківського обласного Палацу дитячої та юнацької творчості у ІІ обласному етапі Всеукраїнського конкурсу «Земля - наш спільний дім». Команда «Дивосвіт» нагороджена дипломом відділу освіти Печенізької РДА за І місце у районному етапі Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я». Команда «Іскринка» нагороджена дипломом відділу освіти Печенізької РДА за І місце у районному етапі всеукраїнського фестивалю дружин юних пожежних та нагороджена грамотою Харківського обласного благодійного фонду «Пожежна безпека» за активну участь у зональному етапі обласного фестивалю серед дружин юних пожежних Харківської області. Команда учнів навчального закладу посіла ІІ місце у районному етапі Всеукраїнського зльоту шкільних загонів юних інспекторів руху.  Учні навчального закладу брали активну участь у різноманітних конкурсах, акціях:    «Територія пригод - 2016», «Лист пораненому», «Місцеве самоврядування – це ми!», конкурсах малюнків: «Зимовий букет», «Безпека та мир в Україні», «Моя сім’я за безпеку дорожнього руху», «Електробезпека очима дітей», «Дружать діти на планеті» тощо.                                                                             Учні навчального закладу є переможцями і дипломантами районного конкурсу « Учень року - 2016». У районному  конкурсі «Учень року-2016» брало участь 3 учениці: Шиптенко Вікторія, учениця 11 класу, (номінація «Інтелектуал року»), Кормилець Валентина, учениця 10 класу, (номінація «Творча особистість»), Реброва Дарія, учениця 9 класу,(номінація «Молодіжний лідер року»). Переможцем районного конкурсу  в номінації «Інтелектуал року» стала Шиптенко Віторія, учениця 11 класу.                                                                                

Команда юних хіміків посіла І місце на районному турнірі (Шиптенко В., Бутко Р. (11 кл.), Кормилець В. та Маренич А.(10 кл.). Команда юних правознавців в складі: Шиптенко В.(11кл.), Кормилець В., Кормілець В., та Маренич А. (10 кл.) посіла ІІІ місце у районному турнірі юних правознавців та юних істориків (ІІ місце). У турнірі з географії команда у тому ж складі виборола І місце, з фізики- ІІ місце, з математики – ІІ місце.  За участь у турнірах каманди були нагороджені дипломами  відділу освіти.

              У 2015/2016 навачальному  році  учні    навчального закладу  брати  активну участь в інтелектуальних конкурсах, зокрема, з математики „Кенгуру”, з основ природничих наук «Колосок»,  з українознавства «Патріот», з української мови «Соняшник», з історії «Лелека», з іноземної мови «Грінвич». Переможцями стали:  добрий результат Міжнародного математичного конкурсу „ Кенгуру-2016”Маренич А. ,10 клас, Тімоніна Я., 10 клас, бронзовий сертифікат учасника Всеукраїнського конкурсу з українознавства „Патріот”Шиптенко В., 11 клас, диплом переможця Всеукраїнської українознавчої гри «Соняшник» Шиптенко А., 4 клас, Васько К., 4 клас, 2 диплома за перемогу у Міжнародному учнівському конкурсі юних істориків «Лелека»( Кормілець Максим , учень 6 класу, Мовчан Ліна, учениця 8 класу). 

Активними в організації й проведенні конкурсів були координатори: Маренич Т.П., заступник директора з НВР, Шматько Т.Ф., вчитель математики, Каплун О.Б., вчитель біології, Макарова О.В., вчитель української мови та літератури, Мутазаккі Т.М., вчитель історії. Вони не тільки організували урочисте відкриття, забезпечили ділову атмосферу при виконанні завдань, а й організували урочисте вручення сертифікатів та призів.

 

 

       СТОРІНКИ ІСТОРІЇ НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

 

    Освітянський літопис с. Новий Бурлук бере свої витоки за часів князювання Ярослава Мудрого, коли при церкві  була заснована церковно-приходська школа. У середині 20-х років XX ст. вона була розміщена по сільських хатах, а пізніше-збудована примітивна школа-мазанка з пічним опаленням, в якій довгий час навчалися учні.

             Початкова школа 20-х років.

У 1931 році було відкрито Новобурлуцьку семирічну школу, її засновником був талановитий педагог, енергійний організатор – Костянтин Павлович Іванов. Під його керівництвом при школі було створено підсобне господарство. Колгосп виділяє 8 га землі, сінокоси, а також допомагає придбати коней та інвентар для обробітку землі. Поблизу школи обладнано свинарник, корівник, пасіку, кролеферму. Завдяки цьому, у роки голодомору, педагоги цієї школи  врятували життя багатьох дітей – школярів від голодної смерті.

За рахунок підсобного господарства в школі обладнано першу в районі піонерську кімнату, навчальні кабінети, спортивний майданчик, майстерню. Для дітей-сиріт школа створює патронат. Підсобне господарство, яке увесь час розширювалось, не заважало якісному проведенню навчально - виховного процесу. 

 

                      Підсобне господарство при школі 30-х років.

Кращі випускники семирічки  направлялись на двохмісячні педагогічні курси в м. Харків, по закінченні яких призначались вчителями 1-4 класів в різні школи району. У 1934 році рішенням Печенізького райвиконкому, за погодженням ОБЛВНО школі було присвоєно назву: Новобурлуцька кущова зразкова школа.

         З 1937 по 1941 рік директором школи був Іван Григорович Штих. Він домігся виготовлення проектно-кошторисної документації для будівництва типового приміщення середньої школи, але Велика Вітчизняна війна не дозволила здійснити побудову нової школи.

  

      Вгорі: Штих Іван Григорович.  Внизу: Іванов Костянтин Павлович, засновник семирічної школи.

     Після війни в 1946 році було відкрито дві школи: початкова та семирічна. Керівниками було призначено: директором школи – Петра Сидоровича Леонова, завідувачем школи -  Івана Івановича Щабльова. Після закінчення Харківського педагогічного інституту Іван Іванович Щабльов був переведений вчителем історії в семирічну школу, а в 1957 році – стає її директором

.

                           Щабльов Іван Іванович.   

Приміщення семирічної школи було мале, мало убогий вигляд , але завдяки ентузіазму директора школи, педагогічного колективу та при допомозі батьків у школі  добудували додаткову класну кімнату, господарські приміщення для кролеферми, палива. Паралельно з цими роботами в центрі села почалось будівництво нової восьмирічної школи і майстерні, яке було завершено у 1964 році. Школа мала два навчальних кабінети : фізичний та біологічний, а також майстерню з двома відділами для роботи по металу і дереву Вона повністю здійснювала закон про загальне восьмирічне навчання. Станом на 01.01 1970 рік в школі навчалося 264 учні. При школі працював консультпункт Чугуївської середньої заочної школи. У 1969  - 1970 навчальному році без відриву від виробництва при ньому набувають середню освіту 26 чоловік.

          Вгорі: Новобурлуцька восьмирічна школа, 1964 рік.

            Внизу: шкільна майстерня.  

  З року  в рік педагогічний колектив забезпечував високу якість знань учнів, належну вихованість. Учителів: Марію Йосипівну Пилипенко та Галину Панасівну Щабльову нагороджено медаллю «За доблестный труд», а директора школи Івана Івановича Щабльова за сумлінну працю в справі навчання і виховання підростаючого покоління  -  знаком «Відмінник народної освіти».

         З 1986 по 1987 рр. директором школи працювала Лідія Володимирівна Фартушко.

З 1987 по 1998 рік директором школи працює Іван Федорович Пилипенко.

                        Пилипенко Іван Федорович.

З 1997 року завдяки клопотанню директора радгоспу «Жовтневий» Віри Семенівни Антонової та за підтримки губернатора Харківської області Олександра Степановича Масельського школу І-ІІ ступенів було реорганізовано у середню загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів. Це дало змогу всім дітям села отримувати середню освіту в рідній школі. Незважаючи на труднощі, директор школи дбав про забезпечення 10-11 класів підручниками, наочними посібниками.

         З 1999 року і по даний час директором навчального закладу працює Ольга Олексіївна Гриценко, енергійний наполегливий керівник, який вболіває за

своїх колег, , учнів.

                             Гриценко Ольга Олексіївна.   

 На основі побажань батьків, громадськості, місцевих органів самоврядування у 2001 році на базі Новобурлуцької ЗОШ 1-111 ст. було організовано Новобурлуцький навчально – виховний комплекс «дошкільний

навчальний заклад  загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів»

Новобурлуцький навчально-виховний комплекс «дошкільний навчальний заклад-

        загальноосвітня школа 1 – 111 ступенів», 2002 рік.

 

У 2003 році в навчальному закладі відкрито комп’ютерний кабінет, бібліотеку забезпечено сучасними меблями.

 

                                  Шкільна бібліотека.

 

У 2005 році – обладнано кабінет обслугоговуючої праці.

У навчально-виховному комплексі працює 19 вчителів та один вихователь дошкільного навчального закладу

                                         Комп’ютерний клас.

     Учительська професія популяризується серед школярів: так, з числа випускників в рідній школі викладають: історію - Мутазаккі Тетяна Михайлівна, початкові класи – Медведь Наталія Миколаївна, та Проценко Марія Дмитрівна, вихователь дошкільного навчального закладу – Пріщенкова Світлана Олександрівна.                                            

Уся робота в навчально-виховному комплексі  направлена на впровадження та реалізацію законів України „Про загальну середню освіту”, „Про освіту”, „Про дошкільну освіту”.  При школі функціонує дошкільний навчальний заклад.

У ньому працює один вихователь, помічник вихователя, у різновіковій групі виховується в середньому 15 дітей. Це невеликий дружній колектив, у якому організована щоденно творча робота.

                      Колектив дошкільного навчального закладу, 2006 рік.

Загальновизнано, вихователь, який опікується дошкільнятами, має вирізнятися всебічною вихованістю, педагогічною ерудицією, мисленням. Саме таким вихователем є Світлана Олександрівна Пріщенкова, яка застосовує у своїй праці нові методи роботи з дошкільнятами, готує малечу до школи. Адже, як зазначав В.Сухомлинський: «Вихователь – це не лише живе сховище знань, а один із скульптурів, яки творить душу дитини, людину майбутнього». Дуже цікаво проводить вихователька  новорічні та Різдвяні свята, свято Матері, свято «Прощавай, садок  дитячий»

Вихователь Пріщенкова Світлана Олександрівна проводить заняття.

   На базі школи працюють такі факультативи:„Українське народознавство”,„Художня культура”.

Гуртки: „Музичної грамоти”, „М’якої іграшки”, „Крій та шиття ”,.

        Ракова Людмила Іванівна, керівник гуртка «Музична грамота».           

Процес виховання здійснюється за допомогою різноманітних видів роботи : свята , вечори, конкурси, вікторини, тренінги, ігри, бесіди, фестивалі, екскурсії до музеїв і  визначних місць, подорожі по рідному краю, виставки дитячої творчості, усні журнали, зустрічі з славетними людьми.

                         Зустріч випускників 1976 – 1986 року.

 

      Традиційними стали  свята  Першого та Останнього Дзвінка, зустрічі випускників школи, випускні вечори, новорічні бали та святкування Дня закоханих, Дня вчителя, Дня Збройних Сил України, Дня захисника Вітчизни, Дня Перемоги.

                              Свято останнього дзвоника, 2006 рік.

          Прагнучи зробити життя класних колективів багатим та  захоплюючим ,цікавим та змістовним ,педагоги залучають до організації виховного процесу широкий учнівський актив ,органи самоврядування.

Самоврядування в навчальному закладі передбачає право учнів на самостійне планування роботи ,управління  шкільними справами ,вирішення питань шкільного життя.

     На чолі ради –голова, Уваренко Вікторія, учениця  8 кл., яку обрали на засіданні учнівської ради. На нашу думку, учнівське самоврядування - це результат цілеспрямованих педагогічних зусиль, спрямованих на організацію  учнівського колективу, це один із напрямків громадянської освіти. Воно  потребує від учнів самостійності  ,проте неможливе без тактовного ,грамотного педагогічного керівництва ,без взаємодії    педагогічного та учнівського  колективів. Їхня спільна мета – формування  ініціативної , соціально активної ,спроможної приймати  нестандартні рішення особистості. Педагогічний  колектив  навчально – виховного комплексу створює всі необхідні умови для розвитку  творчих здібностей дітей ,сприяє становленню особистості учня ,здатного  розкрити свій потенціал як громадянин, господар своєї землі.         

         У житті досить часто буває, що учні вивчають про події в інших державах, можуть детально розповісти про звичаї, традиції окремих народів, а про тих, хто живе поруч, хто жив, працював у рідному селі, примножував його багатства, нічого не знають. Тому для людини будь-якої нації сенс життя полягає в тому, щоб ніколи не цуратись свого походження, роду, ніколи не забувати рідної мови. Треба шанувати свій рід, село, в якому народився, знати його історію, дорожити корінням, від якого пішло життя.   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

uCozCopyright MyCorp © 2019